Rolex Cosmograph Daytona m126509-0001 40mm
$229.00 – $729.00Price range: $229.00 through $729.00
Longines Women's L2.128.5.12.7 Master Two-Tone Stainless Steel Watch
$2,275.00 Original price was: $2,275.00.$252.55Current price is: $252.55.
Rolex GMT Master II 116718LN 40mm
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Reference | 116718LN |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | 18K Yellow Gold |
| Dial Color | black |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Bezel | Ceramic |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Case Back | Solid |
| Band Material | 18K Yellow Gold |
| Color/Finish | Yellow |
| Clasp | 18K Yellow Gold |
| Clasp Features | Fold clasp |
| Movement | Automatic |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex GMT Master II 116718LN 40mm” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.