Back to products
Longines Men's L27504560 Flagship Heritage Chronograph Automatic Black Leather Watch
$3,100.00 Original price was: $3,100.00.$263.07Current price is: $263.07.
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding with Black Dial 41mm 18k Rose Gold Watch 15400OR.OO.1220OR.01
$878.00 Original price was: $878.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding 41mm Watches. 41mm x 9.80mm 18K rose gold case, sapphire crystal back, screw-locked crown, glareproofed sapphire crystal, black dial with grande tapisserie pattern, rose gold applied hour-markers with luminescent coating, and rose gold Royal Oak hands with luminescent coating, self-winding Audemars Piguet Calibre 3120 movement with date and large seconds, approximately 60 hours of power reserve, 18K rose gold bracelet. Water resistant to 50 meters.
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 15400OR.OO.1220OR.01 |
| Gender | Mens |
| Series | Royal Oak |
| Case | 18k rose gold case, glareproofed sapphire crystal and caseback, screw-locked crown |
| Functions | Hours, minutes, center seconds, date |
| Case width | 41mm |
| Case thickness | 9.80mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Black dial with “Grande Tapisserie” pattern, rose gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | 18k pink gold bracelet with AP folding clasp |
| Direction of automatic winding | Bidirectional |
| Number of parts | 280 |
| Power reserve | 60h |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding with Black Dial 41mm 18k Rose Gold Watch 15400OR.OO.1220OR.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.