Rolex Day-Date 128395TBR-0020 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men's L2.909.4.92.0 Master Collection Blue Leather Watch
$2,210.00 Original price was: $2,210.00.$251.73Current price is: $251.73.
Longines Women’s L23060710 Symphonette Diamond Black Leather Watch
$3,900.00 Original price was: $3,900.00.$258.83Current price is: $258.83.
Description
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. silver dial with Blue hands and Blue Roman numerals hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 22mmx 34mmx 7mm case. 11mm band width. 30 meters water resistant. L23060710
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L23060710 |
| Series | Symphonette |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 11 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 22mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Oval |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Blue Roman numerals |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L23060710 Symphonette Diamond Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.