Omega De Ville Prestige 41 mm Silver Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Strap 434.23.41.20.02.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust 36mm 126284 Pink Dial Jubilee Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L52550716 DolceVita Stainless Steel Watch
$3,050.00 Original price was: $3,050.00.$262.42Current price is: $262.42.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel with sets of diamond bezel. silver dial with Blue hands and Diamond hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 32mmx 32mmx 7mm case. 15mm band width. 30 meters water resistant. L52550716
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L52550716 |
| Series | DolceVita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 32 mm x 32mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel with Sets of Diamond |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Diamond |
| Subdials | One – 60 Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L52550716 DolceVita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.