Rolex Datejust m278241-0003/0004 Chocolate 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women's L4.513.0.58.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
$3,751.00 Original price was: $3,751.00.$256.94Current price is: $256.94.
Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding Ref. # 81180/000G-9117
$239.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding 81180/000G-9117, 40 mm. The watch has White Dial. The Case is 18K White gold, Caliber # 1400 w/ 20 Jewels, 40 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Ardillon buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 81180/000G-9117 |
| Case Size | 40 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K White gold |
| Movement | Manual-winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Ardillon buckle |
| Functions | Hours, Minutes |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Patrimony Manual-Winding |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding Ref. # 81180/000G-9117” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.