Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver Chronograph 42mm Watch
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Audemars Piguet Royal Oak Quartz Rose dial, 33mm, Rose gold, 67650SR.OO.1261SR.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Quartz Rose dial, 33mm, Rose gold, 67650SR.OO.1261SR.01, 33mm stainless steel case, 7mm thick, 18K pink gold crown, 18K pink gold bezel, glareproofed sapphire crystal, pink gold-toned dial with “Grande Tapisserie” pattern, white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating, Calibre 2713 quartz movement with hours, minutes, date, stainless steel and 18K pink gold bracelet, AP folding buckle. Water resistant to 50 meters
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 67650SR.OO.1261SR.01 |
| Gender | Mens |
| Series | Royal Oak Quartz |
| Case | Stainless steel case |
| Bezel | 18k rose gold bezel |
| Case width | 33mm |
| Case thickness | 7mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Rose gold-toned dial with “Grande Tapisserie” pattern, white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | Stainless steel and 18-carat pink gold bracelet with stainless steel AP folding clasp |
| Mechanism | Mechanical excellence combined with quartz brings superior accuracy. |
| Calibre | 2713 |
| Power reserve | 39h |
| Functions | Hours, minutes and date |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Quartz Rose dial, 33mm, Rose gold, 67650SR.OO.1261SR.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.