Patek Philippe Nautilus Mens Watch 3712/1A-001
$1,198.00 Original price was: $1,198.00.$650.00Current price is: $650.00.
Longines Men's L26284786 Master Stainless Steel Watch
$2,050.00 Original price was: $2,050.00.$249.69Current price is: $249.69.
Longines Women’s L42796112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch
$1,895.00 Original price was: $1,895.00.$247.72Current price is: $247.72.
Description
Description
black leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals hour markers. 18kt yellow gold. quartz movement. sapphire crystal. 26mmx 26mmx 5mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L42796112
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42796112 |
| Series | La Grandes Classiques Flagship |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Yellow Gold |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | 18kt Yellow Gold |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Yellow Gold |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42796112 La Grandes Classiques Flagship 18kt Yellow Gold Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.