RM055 White Ceramic Dial
$489.74
Omega De Ville Prestige 41 mm Pink Dial Stainless Steel Bracelet 434.10.41.21.10.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Omega Speedmaster Moonwatch Professional Co‐Axial Master Chronometer 42mm 310.60.42.50.10.001
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Omega 310.60.42.50.10.001 Co-Axial Green Dial
| Condition | New/Unworn |
| Edition | Special Edition |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 42mm |
| Case Thickness | 16.50mm |
| Case Material | Yellow Gold |
| Dial Color | Green |
| Crystal | Anti-Reflective Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 50m/150ft |
| Case Back | |
| Band Material | Yellow Gold |
| Color/Finish | Yellow Gold |
| Clasp | Tang Buckle |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega Speedmaster Moonwatch Professional Co‐Axial Master Chronometer 42mm 310.60.42.50.10.001” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.