Rolex Day-Date 128238-0130 Green Dial Yellow Gold Bracelet 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Sky-Dweller 326135-0001 42mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L2.386.4.92.6 Conquest Stainless Steel Watch
$767.00 Original price was: $767.00.$233.35Current price is: $233.35.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. blue dial with Rose Gold-Tone hands and Index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 34mmx 34mmx 8.9mm case. 17mm band width. 50 meter water resistant. L2.386.4.92.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L2.386.4.92.6 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 50 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 34 mm x 34mm |
| Case Thickness | 8.9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Rose Gold-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L2.386.4.92.6 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.