Rolex GMT-Master II 40mm 126719BLRO-0002
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust m278278-0038 Black Mother-of-Pearl 31mm Dial President Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L4.859.4.72.6 Lyre Stainless Steel Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$235.02Current price is: $235.02.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Silver hands and Silver index hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 39mmx 39mmx 20mm case. 25mm band width. 30 meters water resistant. L4.859.4.72.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48594726 |
| Series | Lyre |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 25 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 20 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.859.4.72.6 Lyre Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.