Back to products
Omega Seamaster Diver 300m, Stainless Steel, 42mm 210.32.42.20.06.002
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Longines Women’s L4.209.2.11.7 La Grande Classique Two-Tone Stainless Steel Watch
$801.00 Original price was: $801.00.$233.78Current price is: $233.78.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . movement. crystal. 24.5mmx 24.5mmx 6mm case. 17.8mm band width. water resistant. L4.209.2.11.7
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L4.209.2.11.7 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 17.8 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over with Push Button Release |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 24.5 mm x 24.5mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | 18kt Yellow Gold PVD Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numeral |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.209.2.11.7 La Grande Classique Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.