Rolex Datejust 126201 Chocolate 36mm Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Omega Seamaster Diver 300M 42mm Blue Dial Stainless Steel 18k Yellow Gold Strap 210.22.42.20.03.001
$998.00 Original price was: $998.00.$239.00Current price is: $239.00.
Vacheron Constantin Harmony Chronograph Ref. # 5300S/000R-B124
$1,088.00 Original price was: $1,088.00.$257.01Current price is: $257.01.
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Harmony Chronograph 5300S/000R-B124, 42 x 42 mm. The watch has White Dial. The Case is 18K 5N Pink gold, Caliber # 3300 w/ 35 Jewels, 65 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Deployant buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 5300S/000R-B124 |
| Case Size | 42 x 42 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K 5N Pink gold |
| Movement | Manual – winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Deployant buckle |
| Functions | Hours, Minutes, small seconds, Chronograph, power reserve, 45-minute counter |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Harmony Chronograph |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Harmony Chronograph Ref. # 5300S/000R-B124” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.