Rolex Datejust 41mm 126303 Champagne Diamond Jubilee Steel and Yellow Gold Mens Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Cellini M50529-0010 39mm
$998.00 Original price was: $998.00.$299.00Current price is: $299.00.
Omega Constellation Globemaster Annual Calendar Collection 41mm 130.53.41.22.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Thickness | 14.71mm |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Transparent |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Color/Finish | Blue |
| Clasp | Push Button Deployant Buckle |
| Lug Width | 20mm |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega Constellation Globemaster Annual Calendar Collection 41mm 130.53.41.22.03.001” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.