Longines Women's L5.512.0.71.6 Dolcevita Stainless Steel Watch
$2,945.00 Original price was: $2,945.00.$261.08Current price is: $261.08.
Patek Philippe Watches Nautilus Mens Steel and Gold 5980/1AR-001
$878.00 Original price was: $878.00.$247.00Current price is: $247.00.
Audemars Piguet Royal Oak Offshore 42mm 26238CE.OO.1300CE.01 Black Ceramic Black Dial
$249.00
Description
Description
.This is the Highest Quality Swiss Replica having ‘Exact 1:1 Calibre Super Clone Movement’ and it has ‘All Working Functions’, same as Original. No Better Quality is made than this in the World – Be Rest Assured. Thank You.
‘ALL PRODUCT PHOTOS ABOVE ARE REAL PHOTOS OF OUR WATCHES CLICKED BY US’
DESCRIPTION
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Royal Oak Selfwinding Chronograph |
| Reference Number | 26238CE.OO.1300CE.02 |
| Production Year | Call For Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Black ceramic |
| Case Size | 42 mm |
| Water Resistance | 100 meters |
| Dial Type | Black “Méga Tapisserie” Dial |
| Dial Details | Fitted with tone-on-tone counters, a matching inner bezel, and blackened 18-carat white gold hour-markers and hands filled with luminescent material |
| Bracelet | Integrated black ceramic bracelet with invisible pin design |
| Clasp | Titanium AP folding clasp |
| Movement | Selfwinding |
| Caliber | 4404 |
| Functions | Flyback chronograph, hours, minutes, small seconds, and date |
| Number of Jewels | 40 |
| Power Reserve | 70 hours |
| Total Diameter | 32 mm |
| Number of Parts | 433 |
| Frequency | 4 Hz (28,800 vph) |
| Movement Thickness | 8 mm |
| Warranty | Two-year warranty |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Offshore 42mm 26238CE.OO.1300CE.01 Black Ceramic Black Dial” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.