Back to products
Rolex Yacht-Master M268655-0017 37mm
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L27735787 Master 18kt Yellow Gold Chronograph Moonphase Automatic Two-Tone Stainless Steel Watch
$4,975.00 Original price was: $4,975.00.$272.51Current price is: $272.51.
Description
Description
two-tone stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18kt yellow gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. 18kt yellow gold chronograph moonphase automatic. automatic movement. sapphire crystal. 42mmx 42mmx 16mm case. 22mm band width. 30 meters water resistant. L27735787
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27735787 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Yellow Gold Chronograph Moonphase Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 16 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Yellow Gold |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Subdials | Three – 60 second, 30 minute and moonphase |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27735787 Master 18kt Yellow Gold Chronograph Moonphase Automatic Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.