Omega De ville Prestige Stainless steel & 18K Yellow Gold Lady's Watch 34mm 434.23.34.20.55.002
$998.00 Original price was: $998.00.$239.00Current price is: $239.00.
Omega Speedmaster Moonwatch Professional Co-Axial Master Chronometer 42mm 310.62.42.50.99.001
$998.00 Original price was: $998.00.$279.00Current price is: $279.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Omega 310.62.42.50.99.001 Co-Axial Yellow Dial
Specifications:
| Condition | New/Unworn |
| Edition | Special Edition |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 42mm |
| Case Thickness | 16.50mm |
| Case Material | Ceramic |
| Dial Color | Gold |
| Crystal | Anti-Reflective Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 50m/150ft |
| Case Back | |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Color/Finish | |
| Clasp | Tang Buckle |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega Speedmaster Moonwatch Professional Co-Axial Master Chronometer 42mm 310.62.42.50.99.001” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.