Rolex Lady-Datejust 28mm 279139RBR-0010 Dark Grey Dial White Gold Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Omega Speedmaster Moonphase Black Dial 44.25mm Sedna™18k Rose Gold Strap 304.63.44.52.01.001
$1,099.00 Original price was: $1,099.00.$299.00Current price is: $299.00.
Longines Women’s L51554936 Dolce Vita Limited Edition Audrey Hepburn Heart Diamond Stainless Steel Watch
$1,650.00 Original price was: $1,650.00.$244.60Current price is: $244.60.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. heart diamond. quartz movement. sapphire crystal. 20mmx 25mmx 7mm case. 14mm band width. 30 meters water resistant. L51554936
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L51554936 |
| Series | Dolce Vita Limited Edition Audrey Hepburn |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Heart Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 25 mm x 20mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L51554936 Dolce Vita Limited Edition Audrey Hepburn Heart Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.