Longines Men's L4.922.2.11.2 Presence Black Leather Watch
$1,187.00 Original price was: $1,187.00.$238.70Current price is: $238.70.
Longines Men's L37444566 HydroConquest Chronograph Automatic Stainless Steel Watch
$2,050.00 Original price was: $2,050.00.$249.69Current price is: $249.69.
Longines Women’s L81104716 PrimaLuna Stainless Steel Watch
$1,100.00 Original price was: $1,100.00.$237.59Current price is: $237.59.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Roman numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 27mmx 27mmx 8mm case. 6mm band width. 30 meters water resistant. L81104716
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L81104716 |
| Series | PrimaLuna |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 6 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 27 mm x 27mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L81104716 PrimaLuna Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.