Longines Women's L4.209.4.87.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$940.00 Original price was: $940.00.$235.56Current price is: $235.56.
Omega Constellation Globemaster Main Collection 39mm 130.23.39.21.02.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding Ref. # 81530/000G-9681
$239.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding 81530/000G-9681, 36 mm. The watch has White Dial. The Case is 18K White gold, Caliber # 1400 w/ 20 Jewels, 40 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Ardillon buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 81530/000G-9681 |
| Case Size | 36 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K White gold |
| Movement | Manual-winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Ardillon buckle |
| Functions | Hours, Minutes |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Patrimony Manual-Winding |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding Ref. # 81530/000G-9681” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.