Longines Women's L5.512.4.11.0 Dolcevita Purple Leather Watch
$1,188.00 Original price was: $1,188.00.$238.71Current price is: $238.71.
Rolex Oyster Perpetual 28mm 276200-0010 Black Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L28215727 Record Two-Tone Stainless Steel with 18kt Rose Gold Links Watch
$3,450.00 Original price was: $3,450.00.$253.10Current price is: $253.10.
Description
Description
stainless steel with 18kt rose gold links Bracelet. stainless steel case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Rose Gold-Tone hands and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 0mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L28215727
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L28215727 |
| Series | Record |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | 18kt Rose Gold |
| Dial Hands | Rose Gold-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L28215727 Record Two-Tone Stainless Steel with 18kt Rose Gold Links Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.