Back to products
Rolex Datejust 36mm 126203 Champagne Set with Diamonds Dial Domed Bezel Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Vacheron Constantin Overseas Self-Winding Ref. # 2300V/100A-B078
$229.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Overseas Self-Winding 2300V/100A-B078, 37 mm. The watch has Pink Dial. The Case is Stainless steel, Caliber # 5300 w/ 31 Jewels, 44 hours power reserve. The Bracelet is Stainless steel with Deployant buckle. The Water-resistant is up to 150 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 2300V/100A-B078 |
| Case Size | 37 mm |
| Dial | Pink |
| Hands | N/A |
| Case Material | Stainless steel |
| Movement | Self-winding |
| Bracelet Material | Stainless steel |
| Clasp Type | Deployant buckle |
| Functions | Hours, Minutes, small seconds |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Overseas Self-Winding |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 150 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Overseas Self-Winding Ref. # 2300V/100A-B078” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.