Back to products
Longines Men's L4.859.4.72.6 Lyre Stainless Steel Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$235.02Current price is: $235.02.
Rolex GMT-Master II 40mm 126719BLRO-0002
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Specifications: | |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | 18kt White Gold |
| Dial Color | Meteorite Dial |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Bi-Directional Rotating |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | 18kt White Gold |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Folding Clasp With Safety Latch |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| Complications | GMT Time Zone |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex GMT-Master II 40mm 126719BLRO-0002” Cancel reply
Size guide
Size guide
YOU MAY ALSO LIKE…
Longines Men’s L3.744.4.56.6 HydroConquest Chronograph Stainless Steel Watch
Rolex Datejust m278274-0007/0008 Dark Grey 31mm Dial Oyster Watch
Rolex Lady-Datejust 28mm 279178 White Dial
Rolex Explorer 124273-0001 Black 36mm Men’s Watch
Rolex Day-Date President 40mm Everose Gold Chocolate Roman Dial – 228235
Longines Men’s L27178783 Master Collection 18kt Rose Gold Retrograde Power Reserve Automatic Brown Leather Watch
Omega Seamaster Planet Ocean 600M 45.5mm Grey Dial Stainless Steel Strap 215.32.46.51.01.004
OMEGA Seamaster Aqua Terra 41 mm Atlantic blue Dial Stainless Steel Bracelet 220.10.38.20.03.003
RELATED PRODUCTS
Rolex Datejust 36mm 126231 Slate Dial Jubilee Bracelet
Rolex Datejust 36mm 126233 Champagne Dial Jubilee Bracelet Watch
Rolex Datejust 36mm 126284 Bright Blue Dial Jubilee Bracelet
Rolex Day-Date 40mm Diamonds Paved Dial 228345rbr-0002
Rolex Explorer 124273-0001 Black 36mm Men’s Watch
Rolex Cosmograph Daytona m126518ln-0002 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00

Reviews
There are no reviews yet.