Omega Seamaster Aqua Terra Shades 38 mm Yellow Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 220.50.38.20.08.001
$998.00 Original price was: $998.00.$279.00Current price is: $279.00.
Rolex Day-Date 40mm 228396TBR-0002 Ice Blue Diamonds Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L4.921.1.11.2 Presence Black Leather Watch
$964.00 Original price was: $964.00.$235.86Current price is: $235.86.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 38.5mmx 38.5mmx 8.3mm case. 20mm band width. 30 meter water resistant. L4.921.1.11.2
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.921.1.11.2 |
| Series | Presence |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.5 mm x 38.5mm |
| Case Thickness | 8.3 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Rose Gold-Tone PVD Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.921.1.11.2 Presence Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.