Rolex Datejust m278271-0009/0010 Rose 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L5.512.0.71.6 Dolcevita Stainless Steel Watch
$2,945.00 Original price was: $2,945.00.$261.08Current price is: $261.08.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel with set of diamonds bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 23x37mmx 23x37mmx 0mm case. 17mm band width. 30 meter water resistant. L5.512.0.71.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L5.512.0.71.6 |
| Series | Dolcevita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 23×37 mm x 23x37mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel with set of Diamonds |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Subdials | One – Small Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L5.512.0.71.6 Dolcevita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.